Jakie dokumenty do ubezpieczalni?

Przestawienie ubezpieczycielowi odpowiednich dokumentów przy zgłoszeniu szkody powstałej w wyniku wypadku drogowego pozwoli na szybkie uzyskanie odszkodowania. Jakie dokumenty do ubezpieczalni będą potrzebne, zależy od typu doznanej szkody.

Continue reading

Dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania?

Problem ten dotyka coraz większej grupy osób poszkodowanych. Bardzo często pomoc w uzyskaniu odszkodowania jest niezbędna, a opierać się powinna o rzetelne wsparcie ze strony wykwalifikowanego podmiotu zajmującego się sprawami o dochodzenie odszkodowań. Jak można poradzić sobie z praktykami ubezpieczycieli?

Continue reading

Co zrobić po kolizji?

Wyobraź sobie lekką stłuczkę w środku miasta. Czy wiesz, co zrobić po kolizji? Lepiej wcześniej zapoznać się z zasadami postępowania, tak aby podczas niespodziewanego zdarzenia drogowego być przygotowanym na każdą okoliczność. Zawsze też można skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się dochodzeniem odszkodowań po wypadku.

Continue reading

Co to jest szkoda całkowita?

Regulaminy, warunki ogólne ubezpieczeń, orzeczenia sądów są napisane takim językiem, który jest trudny do rozszyfrowania i sprawia, że dotarcie chociażby do dziesiątej części dokumentu jest sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego w tym tekście w prosty sposób wyjaśniliśmy, co to jest szkoda całkowita i co się z nią wiąże.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

W przypadku obrażeń poniesionych podczas wypadku komunikacyjnego, przysługuje nam prawo kompensacji poniesionych szkód. Wiele osób zastanawia się, ile można dostać odszkodowania.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Szkoda bardzo często bywa kojarzona z kłopotami ze sprzedażą auta. Rzeczywiście, większość kupujących dąży do nabycia jedynie auta bezwypadkowego, nie znaczy to jednak, że nie znajdziemy kupca na auto, które zarejestrowało zdarzenie drogowe. Sprawdźmy, jak sprzedać auto po szkodzie i skutecznie dopełnić formalności?

Continue reading