Co zrobić po kolizji?

Wyobraź sobie lekką stłuczkę w środku miasta. Czy wiesz, co zrobić po kolizji? Lepiej wcześniej zapoznać się z zasadami postępowania, tak aby podczas niespodziewanego zdarzenia drogowego być przygotowanym na każdą okoliczność. Zawsze też można skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się dochodzeniem odszkodowań po wypadku.

Continue reading

Co to jest szkoda całkowita?

Regulaminy, warunki ogólne ubezpieczeń, orzeczenia sądów są napisane takim językiem, który jest trudny do rozszyfrowania i sprawia, że dotarcie chociażby do dziesiątej części dokumentu jest sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego w tym tekście w prosty sposób wyjaśniliśmy, co to jest szkoda całkowita i co się z nią wiąże.

Continue reading

Ile można dostać odszkodowania?

W przypadku obrażeń poniesionych podczas wypadku komunikacyjnego, przysługuje nam prawo kompensacji poniesionych szkód. Wiele osób zastanawia się, ile można dostać odszkodowania.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Szkoda bardzo często bywa kojarzona z kłopotami ze sprzedażą auta. Rzeczywiście, większość kupujących dąży do nabycia jedynie auta bezwypadkowego, nie znaczy to jednak, że nie znajdziemy kupca na auto, które zarejestrowało zdarzenie drogowe. Sprawdźmy, jak sprzedać auto po szkodzie i skutecznie dopełnić formalności?

Continue reading

Jak uzyskać pomoc przy odszkodowaniu?

Na zakup ubezpieczenia decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ w trudnej sytuacji życiowej liczymy na odszkodowanie po wypadku i zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa. Niestety często dochodzi do sytuacji, gdy poszkodowany podpisuje ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym na niekorzystnych warunkach. Powstaje pytanie, jak uzyskać pomoc przy odszkodowaniu?

Continue reading