Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Samochód to środek transportu, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Często jednak zdarza się, że na skutek wypadku jesteśmy zmuszeni oddać go do naprawy i tym samym musimy poszukać innego rozwiązania. Warto przeczytać, dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy.

Dlaczego przysługuje mi pojazd zastępczy?

Samochód zastępczy to nie luksus, a standard, do którego mamy prawo. Gdy wypadek zostaje spowodowany nie z naszej winy, koszty wynajmu zostaną pokryte z OC sprawcy. Wszystko dlatego, że na skutek zdarzenia tracimy czas, pieniądze i komfort. Nie ważne czy korzystamy z auta do celów służbowych czy prywatnych – mamy prawo nie zmieniać swoich przyzwyczajeń i mieć do dyspozycji samochód na cały czas naprawy. Pojazd wynajmujemy i następnie staramy się odzyskać pieniądze od firmy ubezpieczeniowej. Możemy także skorzystać z bezgotówkowego najmu.

Bezgotówkowy wynajem Wałbrzych – pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

Nikt nie da nam nic od tak. Właśnie dlatego potrzebę wynajmu auta zastępczego musimy uzasadnić. Poszczególne firmy ubezpieczeniowe pytają o różne kwestie. Czasami ograniczają się jedynie do tego, czy naszym samochodem dojeżdżamy do pracy lub szkoły, a także czy wykorzystujemy go do celów służbowych. Zdarza się również, że ubezpieczyciela interesuje, czy my lub ktoś z rodziny jesteśmy nim wożeni do lekarza lub na rehabilitację itp. Jeśli nie mamy głowy do przeprowadzenia całego procesu, warto skorzystać z usług firmy świadczącej pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Kancelariaciti.pl w Wałbrzychu oferuje wynajem bezgotówkowy aut zastępczych. Następnie to ona odzyskuje pieniądze od firmy ubezpieczeniowej. Tym samym nie musimy się przejmować skomplikowanymi formalnościami.