Dopłata do odszkodowania z OC Wałbrzych – recepta na zaniżony kosztorys.

Czy zdarzyło Ci się otrzymać odszkodowanie z OC od ubezpieczyciela sprawcy, którego wartość jest według Ciebie za niska? Praktyki wypłacania zaniżonych odszkodowań za szkody są bardzo częsta praktyką, jednak bez większego wysiłku możesz odzyskać środki, które z mocy prawa Ci się należą. Dopłata do odszkodowania może rozwiązać ten problem. Jak ją otrzymać? Sprawdź na: www.kancelariaciti.pl.

Dopłata do odszkodowania – sposób na nieuczciwe praktyki TU.

Towarzystwo ubezpieczeniowe dokonując kalkulacji szkody częściowej na pojeździe może na wiele sposobów świadomie ją zaniżyć. Do najczęściej spotykanych praktyk należą:

  • zaniżanie wartości uszkodzonego samochodu sprzed i po wypadku,
  • uśrednianie stawek roboczogodziny warsztatu naprawczego,
  • uznanie części szkody za niewynikłej w zaistniałym zdarzeniu drogowym,
  • kalkulowanie kosztów części zamiennych zamiast oryginalnych (jeżeli takie były w pojeździe),
  • zaniżenie wartości odszkodowania o amortyzację użytych do naprawy części,
  • pomniejszenie odszkodowania o podatek VAT.

Cesja wierzytelności do 3 lat po szkodzie – Wałbrzych i okolice.

Dopłata do odszkodowania to usługa skierowana do poszkodowanych z Wałbrzycha, którzy otrzymali zaniżone odszkodowanie za naprawę pojazdu z OC sprawcy. Zaletą tego rozwiązania jest cesja wierzytelności oraz uzyskanie dodatkowych środków od ręki (pomniejszonych jedynie o wynagrodzenie dla cesjonariusza). Co ważne, o środki takie można ubiegać się nawet do 3 lat po zaistnieniu szkody, nawet po zbyciu pojazdu. Dzięki sprzedaży swojego odszkodowania nie ma potrzeby uczestniczenia w procesach sądowych, ponoszenia kosztów z nimi związanych. Nie istnieje żadne ryzyko niepowodzenia po stronie Klienta, gdyż wszelkie formalności dochodzenia odszkodowań przejmują prawnicy kancelarii w Wałbrzychu. Pamiętaj, że bierna postawa może Ci zaszkodzić, dlatego warto zwrócić się o pomoc przy tego typu sporach.