Ile kosztuje holowanie?

Nagła awaria pojazdu jest zawsze dużym problemem. Usunięcie usterek nie zawsze możliwe jest na miejscu. Zanim zamówimy pomoc drogową sprawdźmy, ile kosztuje holowanie?

Co gorsza, jeśli auto odmówi posłuszeństwa na przykład na autostradzie, gdzie do najbliższego zjazdu lub miejsca obsługi podróżnych zostaje kilka lub kilkanaście kilometrów, w takim wypadku pozostaje zjechanie na pas awaryjny, odpowiednie oznakowanie takiego postoju oraz wezwanie lawety. Jest to zawsze dodatkowy koszt poza kosztem naprawy auta, jeśli nie posiadamy odpowiedniego ubezpieczenia.

Ile kosztuje holowanie?

Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć usterki lub awaria jest na tyle rozległa, że unieruchamia samochód całkowicie, wezwanie lawety jest konieczne. Brak odpowiednich świadczeń w ubezpieczeniu powoduje wezwanie pomocy drogowej na własny koszt, który średnio kształtuje się następująco:

  • holowanie samochodu osobowego, vana lub jeepa lub dwóch samochodów naraz poza miastem, to wydatek rzędu 1zł do 2zł za kilometr,
  • holowanie na terenie miasta, to opłata w wysokości od 100zł do ponad 300zł.

Do tych opłat dochodzi jeszcze koszt załadowania samochodu na lawetę zależnie od stopnia jego uszkodzenia i masy, a także dodatkowe opłaty pobierane w przypadku holowania w nocy czy dni wolne od pracy i święta.

Miałeś wypadek? Skorzystaj z pomocy – Wałbrzych i okolice.

W razie gdy jesteśmy uczestnikami kolizji lub wypadku drogowego, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy kancelariaciti.pl w Wałbrzychu. Oprócz holowania otrzymamy wówczas kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowania.