Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

Samochód w wyniku kolizji może ulec całkowitemu zniszczeniu. Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić? Na to pytanie są dwie odpowiedzi: złomowanie albo sprzedaż wraku. Jak jednak ubiegać się od ubezpieczyciela o wypłatę odpowiednich rekompensat? Do kogo zwrócić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Kancelaria Odszkodowawcza Wałbrzych – porady i pomoc prawna

Gdy sprzedajemy wrak samochodu, niesamowicie istotne okazuje się uzyskanie właściwej kwoty. Gdy dostaniemy mniej, niż wynosi wartość wyceny towarzystwa ubezpieczeniowego, to konieczne jest ubieganie się o wyrównanie kwoty odszkodowania. Firmy ubezpieczeniowe tego jednak nie lubią i wymagają od ubezpieczonego wykazania staranności w procesie sprzedaży auta i braku możliwości sprzedania wraku samochodu w odpowiedniej cenie. Po więcej informacji można udać się na stronę: http://kancelariaciti.pl/, gdzie dostępne są aktualne porady na temat uzyskiwania odszkodowań. Kancelaria odszkodowawcza w Wałbrzychu zajmuje się dochodzeniem odszkodowań w postępowaniu przed towarzystwem ubezpieczeniowym oraz sądem.

Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić ?

Gdy mamy odrobinę szczęścia, możliwa jest sprzedaż wraku samochodu. Zdarza się, że zarejestrowane wraki o niskiej wartości kupują osoby zza wschodniej granicy: Ukrainy, Białorusi. Sprowadzając je tam, mogą przeprowadzić potrzebne prace serwisowe, a niska wartość ogranicza koszt cła. Dobrze jest, żeby obcokrajowiec kupił auto w cenie deklarowanej przez ubezpieczyciela wartości wraku.

Złomowanie wraku

Jednym ze sposobów postępowania z wrakiem samochodowym jest oczywiście jego złomowanie. Można to zrobić w jednej z licencjonowanych i wpisanych do wojewódzkich ewidencji stacji demontażowych. Tam pojazd zostanie zezłomowany, wypłacona zostanie wartość złomu, wydane zaświadczenie oraz dokumenty i tablice rejestracyjne pojazdu. Z tym wszystkim udać się można do wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania auta.
Jeśli potrzebna będzie profesjonalna pomoc w uzyskaniu odszkodowania, warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej w Wałbrzychu.