Jak sprzedać auto po szkodzie?

Szkoda bardzo często bywa kojarzona z kłopotami ze sprzedażą auta. Rzeczywiście, większość kupujących dąży do nabycia jedynie auta bezwypadkowego, nie znaczy to jednak, że nie znajdziemy kupca na auto, które zarejestrowało zdarzenie drogowe. Sprawdźmy, jak sprzedać auto po szkodzie i skutecznie dopełnić formalności?

Jak sprzedać auto po szkodzie – gdzie znaleźć kupców?

Jeżeli sprawa dotyczy samochodu z jedynie częściową szkodą, nie powinniśmy trafić na problemy ze znalezieniem kupca. W takiej sytuacji, wystarczy uruchomić normalny tryb sprzedaży, skorzystać z pomocy komisu lub spróbować upłynnić auto na własną rękę w ramach sprzedaży bezpośredniej. Trudniej jest, jeśli szkoda jest na tyle duża, że wartość wraku ledwo przekracza cenę złomu. I w takiej jednak sytuacji mogą znaleźć się kupcy. Na rynku istnieje wielu przedsiębiorców, którzy skupują wraki, często ogłoszenia można znaleźć za szybami swojego samochodu. Można bez trudu odnaleźć je także w Internecie. W takim przypadku należy jednak uważać, by nie umożliwić popełnienia przestępstwa. Warto w umowie sprzedaży zawrzeć klauzulę, o konieczności zarejestrowania pojazdu przez nabywcę.

Za niskie odszkodowanie po wypadku Wałbrzych – odwołaj się od decyzji TU

Jeżeli posiadamy ubezpieczenie, przysługuje nam odszkodowanie po wypadku. Ubezpieczyciele nie zawsze jednak zachowują się uczciwie i dążą do wykorzystania wszelkich kruczków prawnych lub niewłaściwej interpretacji zapisów umowy, by nie wypłacać należytego świadczenia lub zaniżyć jego wysokość. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy fachowców. Kancelariaciti.pl w Wałbrzychu specjalizuje się w prowadzeniu spraw, których celem jest wyegzekwowanie należnego odszkodowania.